ویتامین

تاثیر مصرف مکمل ها بر بینایی

تاثیر مصرف مکمل ها بر بینایی

ویتامین C به عنوان یک ویتامین محلول در آب و آنتی اکسیدان قدرتمند، بدن را در شکل گیری و حفظ بافت پیوندی از جمله استخوان ها، پوست و رگ های خونی، به خصوص عروق در چشم کمک می کند. چشم، میزان متابولیکی بسیار بالایی دارد و بنابراین نیاز به محافظت آنتی اکسیدان بیشتری از طریق ویتامین های C و E دارد. در چشم، ویتامین C ممکن است قادر به بازسازی فعالیت آنتی اکسیدانی ویتامین E نیز باشد. مطالعات قبلی نشان می دهد که افزایش ویتامین C باعث کندی پیشرفت دژنراسیون ماکولا وابسته به سن می شود که یکی از دلایل اصلی نابینایی است.

این بیماری 5 درصد از افراد آمریکایی 65 ساله و بالاتر را تحت تأثیر قرار می دهد و بینایی تیز و مرکزی مورد نیاز برای دیدن اشیاء به وضوح برای فعالیت هایی مانند خواندن و رانندگی را از بین می برد. رژیم غذایی یا مکمل های سرشار از ویتامین C می تواند به جلوگیری از تخریب ماکولا کمک کند. آب مروارید، چشم میلیون ها نفر در سراسر جهان را تهدید می کند. محققان در انگلستان اخیراً اطلاعات بیشتری درباره ارتباط ویتامین C با توسعه آب مروارید کشف کردند.

آب مروارید، کدورت عدسی چشم به دلیل سن و آسیب اکسیداتیو است و علت اصلی نابینایی در جهان است. محققان در یک بررسی دریافتند که ویتامین C رژیم غذایی یا مکمل ها از آب مروارید محافظت می کند و پیشرفت آب مروارید را در مطالعه نمونه به تأخیر می اندازد. در حقیقت، دریافت ویتامین C در رژیم غذایی یا مکمل ها نسبت به عوامل ژنتیکی، نقش مهمی در تشکیل آب مروارید در طی یک دوره 10 ساله ایفا می کند. دکتر کریستوفر هاموند، استاد چشم پزشکی در کالج کینگ لندن و نویسنده ارشد این تحقیق، اظهار داشت: “که ویتامین C از مواد غذایی یا مکمل ها از پیشرفت آب مروارید محافظت می کند. در حالی که ما نمی توانیم از بروز آب مروارید کاملاً دوری کنیم، ممکن است با خوردن یک رژیم غذایی یا مکمل سرشار از ویتامین C، از بروز آنها تا حد چشمگیری جلوگیری کنیم. بنابراین فقط مصرف روزانه ویتامین C را افزایش دهید. این یک روش ساده و ارزان برای محافظت از چشمان شما از آب مروارید است یا پیشرفت آب مروارید را آهسته می کند.

 


عملکرد اصلی ویتامین E در انسان به نظر می رسد عملکرد آنتی اکسیدان باشد. با توجه به اینکه شبکیه چشم دارای غلظت های زیادی از اسیدهای چرب است و چربی ها مستعد تخریب از طریق اکسیداسیون توسط رادیکال های آزاد هستند، ویتامین E از آسیب اکسیداسیون ایجاد شده توسط این رادیکال های آزاد جلوگیری می کند. سایر عملکردهای ویتامین E که برای سلامتی چشم سودمند است شامل تأثیر بر بیان و فعالیت مولکول ها و آنزیم ها در سلول های ایمنی و التهابی است.
زینک در حفظ سلامتی شبکیه از اهمیت زیادی برخوردار است، با توجه به اینکه روی یک ماده اصلی تشکیل دهنده بسیاری از آنزیم ها است و برای متابولیسم بهینه چشم مورد نیاز است. همانطور که به چشم مربوط می شود، روی نقش مهمی در عملکرد آنتی اکسیدانی و ایمنی ایفا می کند.
علاوه بر آنتی اکسیدان های ذکر شده در بالا، تصور می شود اسیدهای چرب امگا 3 از نوع DHA و EPA در جلوگیری از دژنراسیون ماکولا مهم باشند. اسیدهای چرب امگا 3 دارای چندین عمل هستند که تأثیرات محافظت کننده عصبی در شبکیه ایجاد می کنند.

 

این شامل تعدیل فرآیندهای متابولیک مؤثر بر استرس اکسیداتیو، التهاب و عروق می باشد. DHA یک اسید چرب کلیدی در شبکیه است و به مقدار زیادی در این بافت وجود دارد. اسیدهای چرب امگا 3 و اسیدهای چرب امگا 6 دو اسید چرب هستند که باید از طریق رژیم غذایی یا مکمل ها تهیه شوند. مطالعات متعددی نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا 3 ممکن است به محافظت از چشم بزرگسالان در برابر دژنراسیون ماکولا کمک کنند. همچنین اسید چرب امگا 3 می تواند خطر خشکی چشم را کاهش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *